Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Göl Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Festivalin açılış töreninde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, halk oyunları ekibiyle birlikte zeybek oynadı.

Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Göl Festivali, kortej yürüyüşü ile başladı. Burdur Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festival kapsamında Köprübaşı mevkiden Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl İlçe Başkanları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kortej Yürüyüşünün ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Grup Yirmi7 sahne aldı. Festival Bugün (21 Eylül) Tube Yurt, yarın (22 Eylül) ise Gökhan Türkmen konserleri yapılacak. Konserde bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, festivali Burdur Gölü’nün kurumasına dikkati çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi. Konserin sonunda Başkan Ercengiz sünnet ettirilen çocuklara hediye dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir